TESTY

 

Výber vhodných testov na mieru je súčasťou coachingu. Ide o osobitne platené testy. Pre záujemcov mimo aktívneho coachingu viem poskytnúť dodatočné interpretácie výsledkov testov

Aktuálne ceny a ďalšie informácie emailom katka071@yahoo.com

 

Symptomatická diagnostika. Ak počas coachingu nechcete alebo nemôžete využiť žiadne testy, o to viac bude dôležitejšia diagnostika cez dotazníky, kvízy, komunikáciu, otázky, symptomatické jedálničky...

Genetika - pokytujem interpretáciu komerčných testov (napr. 23andme, MyHeritage) v oblasti výživy. Ideálne na doladenie plánu výživy alebo personalizáciu doplnkového plánu na základne nájdených variácií v génoch, ktoré súvisia so spracovaním a využitím živín.

Test minerálov a ťažkých kovov z vlasovej vzorky - detaily nižšie

Panely funkčnej medicíny napr. DUTCH hormonálny panel, Cyrex testy na lepok - detaily nižšie

Potravinové intolerancie/skryté alergie - detaily nižšie

 

FoodPrint / ELISA skríning potravinovej "intolerancie" / IgG alergie

Ide o domáci odber vzorky krvi z prsta, ktorú pošlete do laboratória. Tam sa vyhodnotí tzv. nadmerná imunitná reaktivita (zvýšené IgG), nazývaná aj ODDIALENÁ alebo SKRYTÁ alergia na potraviny. Testuje sa až 200 potravín.

Zvýšené IgG protilátky nás síce ochraňujú pred pravou alergiou a mnohí tvrdia, že sú preto nevinné a dokonca užitočné,  z čoho by vyplynulo, že test nemá zmysel. Prax však ukazuje niečo iné a v skratke platí, že ak sú hladiny IgG protilátok na potraviny príliš vysoké, znamená to, že niečo nebude v poriadku.

Výroba protilátok v krvi po vystavení nejakej infekcii sa deje len jednorázovo, či párkrát za rok. Tvorba PRIMERANÉHO množstva IgG protilátok je vtedy užitočná a žiadaná. Ale ak denne konzumujeme potravinu, na ktorú imunita neustále reaguje - výrobou PREHNANÉHO množstva IgG protilátok - to na úžitok nebude. Takáto reakcia bude vyvolávať v tele chronický podprahový zápal, ktorý bude imunitu dlhodobo oslabovať.

Hlavnou úlohou tohoto testu je odhaliť neprimeranú imunitnú reakciu súvisiacu najčastejšie s nadmernou priepustnosťou tenkého čreva (tzv. leaky gut).  Jednoduchá eliminačná diéta v takomto prípade NEBUDE vhodná pre každého a nebude stačiť.

 

Kompletné PANELY testov funkčnej medicíny


Výber vhodných testov z nasledovných laboratórií je možný len na základe konzultácie/coachingu. Výnimkou je ak už presne viete, ktorý panel potrebujete (krv, sliny, moč alebo stolica - doručené 24 hod. kuriérom do UK).

1) Genova Diagnostics UK  alebo Regenerus Labs UK

2) Kompletné CYREX testy  vrátane reaktivity na pšenicu (vrátane lektínu WGA), lepok (všetky gliadíny, gluteníny a transglutaminázy) a gluteomorfín.

3) DUTCH Testy - Podrobný hormonálny panel

4) Odporúčania ohľadne testov dostupných na Slovensku (ako samoplatec napr. cez Unilabs)


ARL Test vlasových minerálov.pdf 

  

  Ako vie ARL test minerálov odhaliť riziko vyhorenia

Som dlhoročnou konzultantkou testu minerálov pre laboratórium Analytical Research Labs. Ide o test, ktorý je finančne veľmi výhodný vzhľadom na to, koľko informácií vie poskytnúť. Odporúčam ho špeciálne tým, ktorí majú problém s únavou, stresom a chcú sa vyhnúť vyhoreniu.
1 komentár:

  1. Ja už som si svoj kľúč k chudnutiu našla. Začala som sa poriadne hýbať a kilá idú krásne dole. Chce to si dať niekoľkokrát týždenne naozaj do tela. Ja chodím behať a okrem toho, že chudnem, si u behanie tiež vyčistím hlavu a zlepším náladu :-) . Na behanie som si kúpila fitness náramok Xiaomi Mi Band 4 , aby som vedela, ako dlho a koľko som toho ubehla. Dosť často si totiž mením trate, aby som nebehala stále na rovnakom mieste :-) .

    OdpovedaťOdstrániť