Konzultácie a coaching
AKO PREBIEHA VIRTUÁLNY COACHING

Naša komunikácia prebieha prioritne e-mailom. Dôvodom je výmena formulárov, výsledkov, odkazov, obrázkov a podobne. Vo vhodných prípadoch sa môžeme dohodnúť aj na osobnom stretnutí, alebo si zavolať.
 
Úvodný coaching pre nového klienta sa nezaobíde bez vstupných dotazníkov. To je dôležitá diagnostická metóda funkčnej medicíny, pomocou ktorej vyhľadávam rizikové faktory a navrhujem postupy, ako ich zmierniť (ideálne dlho predtým, ako sa môžu rozvinúť do choroby). Samozrejme aj pri existujúcej chorobe sa dá veľa zmeniť a podporiť proces samo-ozdravenia, regenerácie a zvyšovania odolnosti (lepšej adaptácie). 
 
Upozorňujem, že choroby nediagnostikujem a neliečim. Na základe funkčnej diagnostiky navrhujem vhodnú zmenu životosprávy, nastavenie optimálnych podmienok pre zachovanie zdravia, a ak je to potrebné, navrhnem diagnostické lekárske testy.

 

Čo potrebujete: 

 

1) internetové spojenie a osobný email, ideálne notebook alebo PC kvôli väčšej obrazovke
2) čas pre seba minimálne pár hodín týždenne 
3)  ochotu sa vzdelávať a meniť zvyky, trpezlivosť, schopnosť čítať z obrazovky

Pre deti a seniorov je vhodné, aby úlohu mediátora prebral iný dospelý.

Koľko to stojí?

 

VSTUPNÝ COACHING (3 mesiace) ... 230 eur

VSTUPNÝ COACHING VIP* ... 250 eur 

VSTUPNÝ COACHING VIP+MINERAL** ... 340 eur

POKRAČUJÚCI  (1 mesiac) ... 70 eur

*VIP program zahŕňa navyše report výsledkov krvných testov, či už existujúcich, alebo nanovo odporučených. Cena reportu je 50eur, platbou naraz ušetríte 30eur.

**VIP-MINERAL zahŕňa okrem reportu krvných testov aj test vlasových minerálov a ťažkých kovov laboratória ARL (od apríla 2023)

 

Poskytujem zľavy?

 
Áno. Zľavy pre ďalších členov rodiny, alebo v špecifických osobitných situáciách, sú možné po vzájomnej dohode.

 

Vstupný 3-mesačný program obsahuje:

 

1. Spracovanie podrobného dotazníka

2. Návrh krokov na podporu štyroch špecifických pilierov zdravia

3. Spracovanie podrobného jedálnička a návrh zmien stravy

4. Návrh detailného doplnkového programu

5. E-mail chat podľa potreby

6. Recepty a iné praktické pomôcky podľa potreby

CHCEM COACHING (na e-shop)

 

VIAC DETAILOV ?

1. Vstupné údaje a ich spracovanie 

Vašim prvým krokom je vyplnenie podrobného zdravotného dotazníka a (minimálne) 5-dňového jedálnička.  Formuláre posielam emailom, alebo sa dajú stiahnuť po zaplatení cez eShop.

Spracovanie informácií trvá od 2 dní do 2 týždňov (závisí od každého prípadu a mojej pracovnej náplne). Ak je potrebné, zasielam dodatočné otázky.  Jasné sformulovanie Vašich cieľov pomôže nastaviť plán na mieru a zamerať sa na priority. 

 
2. Analýza - Štyri piliere zdravia 

Štyri piliere je systém, ktorým poskytujem pohľad na zdravie, ako ho učí funkčná medicína. V jeho kontexte vyhľadávam počas coachingu Vaše "slabé body" a teda tie oblasti, ktoré viedli, alebo môžu v budúcnosti viesť, k zhoršeniu zdravia. Po takejto analýze navrhnem rámcové riešenia na ich zmenu. V skratke "4 piliere" predstavujú oblasti: 

1 - myseľ alebo "výživa duše"

2 - metabolizmus (výživa tela)

3 - regenerácia (obnova)

4 - detox (očista)

 

3. Komentovaný jedálniček a návrh zmien

V jedálničku nájdete podrobné komentáre a vysvetlenia. Na ich základe obdržíte niekoľko súborov prehľadných informácií, optimálne taniere, tabuľky, alebo recepty. Tieto si môžete študovať svojim tempom. Coaching dáva priestor pýtať sa na detaily, ktorým nerozumiete. Poslať eMail prípadne SMSku môžete kedykoľvek, keď narazíte na niečo otázne, alebo sa potrebujete opýtať či poradiť.   

 

4. Doplnkový plán

Doplnky stravy vyberiem po vzájomnej diskusii, nastavení rozpočtu a vysvetlení dôvodov zaradenia toho-ktorého doplnku. Často ideme do detailov každej jednej zložky doplnku, jeho efektivity a skúsenosti u iných klientov či kolegov. U mnohých hrá úlohu aj cena a toto všetko beriem do úvahy. Výsledný Doplnkový program zašlem v podobe prehľadnej tabuľky spolu s dávkovaním.  

 

5. Email chat

Podľa potreby, ale dobrým zdravým priemerom sú 3-4 dlhšie emaily týždenne. Príkladom obsahu môže byť vyjasňovanie mätúcich mediálnych informácií a hľadanie kvalitných zdrojov. To mnohým poskytne nástroj do budúcna, aby sa nestali obeťou poslednej diétnej módy, zaručeného doplnku, či dvojzmyselnej štatistickej informácie.

6. Recepty, výber testov a pod.
 
Zostavenie receptov a jedálnička presne na mieru je temer nemožná úloha a časovo náročná práca. Takisto nepokladám za trvalo udržateľný spôsob stravovania, aby som presne nalinkovala čo a kedy jesť, hoci niekedy to môže byť vhodné aj potrebné - krátke ukážky na mieru zostavím, ak to bude nevyhnutné. Poskytnem skôr flexibilné recepty, ktoré sa dajú podľa potreby obmieňať alebo pomôžem s vyhľadaním vhodných receptov na internete.

Funkčná medicína a výživa je najmä o testovaní! Čím viac údajov, tým bude plán výživy viac na mieru a bude mať rýchlejší efekt. Počas coachingu zostavím zoznam odporúčaných testov. Ich konečný výber bude na Vás, keďže ide o nadštandartné a platené testy. Môže ísť o testy krvné lekárske, či populárne domáce testy na alergie, intolerancie, alebo hladiny minerálov.

VIAC O TESTOCH
2 komentáre:

  1. Dobrý deň, ako mám postupovať keď si chcem otestovať ortuť? Mám vybraté amalgámové plomby, ale dve mi zostali. Dajú sa testovať aj plesne a parazity? Stále som unavená a veľmi sa stresujem. Ďakujem

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Prepacte, ze sa ozyvam az takto po case - ale do mail schranky mi blogger neposlal spravu - nasla som vasu otazku az teraz. Ortut pritomna vo vlasovom tkanive do 3-4 mesiacov po vybere plomb sa da otestovat ARL testom mineralov. Ak mate plomby stale pritomne, ale Vas organizmus je bud oslabeny (slabe nadoblicky), alebo ste dobrym 'detoxikatorom' ortute, vtedy sa ortut ukazat nemusi! V kazdom pripade, ARL test mineralov ukaze ovela viac, nez len ortut, napr. aj to, ako organizmus zaobchadza s inymi kovmi. Parazity zo stolice viem momentalne testovat bohuzial len pre klientov zijucich v UK. Vacsinou sa da jednoducho odhadnut zo symptomov, ci ide o problem. Vzhladom na vasu unavu a stres odporucam coaching, okrem ortute a parazitov totiz moze ist o dalsich x veci, ktore taketo symptomy sposobuju.

      Odstrániť