Konzultácie
AKO PREBIEHA VIRTUÁLNY COACHING

Naša komunikácia bude prebiehať najmä e-mailom. Dôvodom je výmena formulárov, výsledkov, odkazov, obrázkov a podobne. Vo vhodných prípadoch sa môžeme dohodnúť aj na osobnom stretnutí, alebo si zavolať.
 
Hlavným diagnostickým nástrojom, pomocou ktorého si vytvorím predstavu o zdraví a stave klienta, je detailný vstupný dotazník a jedálniček. Toto je jedna z dôležitých diagnostických metód funkčnej medicíny a pomôže nasmerovať pozornosť na rizikové faktory, ktoré mohli vyvolať oslabenie zdravia. 
 
Upozornenie: Prosím berte na vedomie, že choroby nediagnostikujem a neliečim. Navrhujem vhodnú zmenu životosprávy a to znamená nastavenie optimálnych podmienok pre zachovanie zdravia (tzv. štyri piliere). Ak je potrebné, odporučím funkčné a lekárske testy, nutrigenomiku, alebo test minerálov a ťažkých kovov. Tieto testy môžu byť diagnostického rázu, ale oficiálnu diagnózu môže potvrdiť jedine kvalifikovaný lekár.

 

Čo potrebujete:

1) internetové spojenie a osobný email, ideálne notebook alebo PC kvôli väčšej obrazovke
2) čas pre seba minimálne pár hodín týždenne 
3)  ochotu sa vzdelávať a meniť zvyky
4) trpezlivosť, schopnosť čítať z obrazovky

Pre deti a seniorov je vhodné, aby úlohu mediátora prebral iný dospelý.

Aktuálne ceny nájdete na E-SHOPE alebo priamy odkaz na VSTUPNÝ COACHING


Vstupný 3-mesačný program zahŕňa:

 

1. Spracovanie podrobného dotazníka

2. Návrh krokov na podporu štyroch špecifických pilierov zdravia

3. Spracovanie podrobného jedálnička a návrh zmien stravy

4. Návrh detailného doplnkového programu

5. E-mail chat podľa potreby

6. Recepty a iné praktické pomôcky podľa potreby

VIAC DETAILOV ?

1. Vstupné údaje a ich spracovanie 

Vašim prvým krokom je vyplnenie podrobného zdravotného dotazníka a (minimálne) 5-dňového jedálnička.  Formuláre posielam emailom, alebo sa dajú stiahnuť po zaplatení cez eShop.

Spracovanie informácií trvá od 2 dní do 2 týždňov (závisí od každého prípadu a mojej pracovnej náplne). Ak je potrebné, zasielam dodatočné otázky.  Jasné sformulovanie Vašich cieľov pomôže nastaviť plán na mieru a zamerať sa na priority. 

 
2. Report "Štyri piliere zdravia"

Štyri piliere je systém, ktorým poskytujem pohľad na zdravie, ako ho učí funkčná medicína. V jeho kontexte vyhľadávam počas coachingu Vaše "slabé body" a teda tie oblasti, ktoré viedli, alebo môžu v budúcnosti viesť, k zhoršeniu zdravia. Po takejto analýze navrhnem rámcové riešenia na ich zmenu. V skratke "4 piliere" predstavujú oblasti: 

1 - myseľ alebo "výživa duše"

2 - metabolizmus (výživa tela)

3 - regenerácia (obnova)

4 - detox (očista)

 

3. Komentovaný jedálniček a návrh zmien

V jedálničku nájdete podrobné komentáre a vysvetlenia. Na ich základe obdržíte niekoľko súborov prehľadných informácií, optimálne taniere, tabuľky, alebo recepty. Tieto si môžete študovať svojim tempom. Coaching dáva priestor pýtať sa na detaily, ktorým nerozumiete. Poslať eMail prípadne SMSku môžete kedykoľvek, keď narazíte na niečo otázne, alebo sa potrebujete opýtať či poradiť.    

4. Doplnkový plán

Doplnky stravy vyberiem po vzájomnej diskusii, nastavení rozpočtu a vysvetlení dôvodov zaradenia toho-ktorého doplnku. Často ideme do detailov každej jednej zložky doplnku, jeho efektivity a skúsenosti u iných klientov či kolegov. Výsledný Doplnkový program zašlem v podobe prehľadnej tabuľky spolu s dávkovaním. 

5. Email chat

Podľa potreby, ale dobrým zdravým priemerom sú 3-4 dlhšie emaily týždenne. Príkladom obsahu môže byť vyjasňovanie mätúcich mediálnych informácií a hľadanie kvalitných zdrojov. To mnohým poskytne nástroj do budúcna, aby sa nestali obeťou poslednej diétnej módy, zaručeného doplnku, či dvojzmyselnej štatistickej informácie.

6. Recepty, jedálničky
 
Zostavenie receptov a jedálnička presne na mieru je temer nemožná úloha a časovo náročná práca. Sú na to mnohé dôvody. Niekedy to bude užitočné, ale všetko si ozrejmíme až počas coachingu a ukážky na mieru zostavím, ak si to situácia bude vyžadovať. Za normálnych okolností poskytujem flexibilný jedálniček a recepty, ktoré možno obmieňať.

7. Výber testov 

Funkčná medicína a výživa exceluje najmä v detailnej diagnostike. Čím viac údajov, tým bude plán výživy, a iných zmien, viac šitý na mieru a bude mať rýchlejší efekt. Počas coachingu zostavím zoznam odporúčaných testov. Môže ísť o testy krvné lekárske, či populárne domáce testy na alergie/intolerancie, hormóny z moču (DUTCH), alebo hladiny minerálov a ťažkých kovov.

VIAC O TESTOCH


2 komentáre:

  1. Dobrý deň, ako mám postupovať keď si chcem otestovať ortuť? Mám vybraté amalgámové plomby, ale dve mi zostali. Dajú sa testovať aj plesne a parazity? Stále som unavená a veľmi sa stresujem. Ďakujem

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Prepacte, ze sa ozyvam az takto po case - ale do mail schranky mi blogger neposlal spravu - nasla som vasu otazku az teraz. Ortut pritomna vo vlasovom tkanive do 3-4 mesiacov po vybere plomb sa da otestovat ARL testom mineralov. Ak mate plomby stale pritomne, ale Vas organizmus je bud oslabeny (slabe nadoblicky), alebo ste dobrym 'detoxikatorom' ortute, vtedy sa ortut ukazat nemusi! V kazdom pripade, ARL test mineralov ukaze ovela viac, nez len ortut, napr. aj to, ako organizmus zaobchadza s inymi kovmi. Parazity zo stolice viem momentalne testovat bohuzial len pre klientov zijucich v UK. Vacsinou sa da jednoducho odhadnut zo symptomov, ci ide o problem. Vzhladom na vasu unavu a stres odporucam coaching, okrem ortute a parazitov totiz moze ist o dalsich x veci, ktore taketo symptomy sposobuju.

      Odstrániť