Konzultácie a coaching

AKO PREBIEHA VIRTUÁLNY COACHING


Moja práca spočíva v podrobnej analýze stavu Vášho zdravia, vyhľadaní rizikových fakorov ideálne dlho predtým, ako sa môžu rozvinúť do vážneho chorobného stavu. Samozrejme aj pri existujúcej chorobe sa dá veľa zmeniť a nastaviť individuálny plán, aby sa podporil proces samo-ozdravenia, regenerácie a zvyšovania odolnosti. Upozorňujem, že choroby nediagnostikujem a neliečim - na základe rôznych analýz, testov a rozhovorov, navrhujem vhodnú zmenu životosprávy a nastavenie optimálnych podmienok pre zachovanie zdravia.

 

Čo k virtuálnemu coachingu potrebujete:

1) internetové spojenie a osobný email, ideálne prístup na notebook alebo stolný počítač (kvôli väčšej obrazovke) 
2) čas pre seba min. 2 hodiny týždenne 
3)  ochotu sa vzdelávať a meniť zvyky, trpezlivosť, schopnosť čítať z obrazovky

Pre deti a seniorov je potrebné, aby úlohu mediátora prebral iný dospelý.

Koľko to stojí?

 

ÚVODNÝ COACHING (3 mesiace) ... 190 eur

Každý pokračujúci (1 mesiac) ... 70 eur

Zľavy (platné len pre úvodný coaching)

30% pre ďalšieho dospelého člena rodiny
50% pre ďalšieho detského člena rodiny do 18 rokov

 • analýza zdravotného dotazníka a 7-dňového jedálnička
 • návrh Plánu výživy a doplnkov
 • konkrétne Kroky
 • neobmedzený email kontakt
 • vyladenie návrhu podľa potreby, tipy na recepty
 • vzdelávací materiál a akákoľvek iná podpora 
 • zoznam odporúčaných testov a ich interpretácia

 

 AKO POSTUPUJEM?


 1. Vstupné údaje a ich spracovanie 

Vašim prvým krokom je vyplnenie podrobného zdravotného dotazníka a (minimálne) 5-dňového jedálnička.  Formuláre posielam e-mailom a dajú sa vyplniť elektronicky. 

Spracovanie informácií trvá od 2 dní do 2 týždňov (závisí od každého prípadu a mojej pracovnej náplne). Ak je potrebné, zasielam dodatočné otázky.  Sformulovanie Vašich cieľov pomôže nastaviť plán na mieru a zamerať sa na priority. 

 
2. Analýza - Štyri piliere zdravia 

Toto je východiskový dokument, v ktorom poskytnem širší pohľad na zdravie, ako ho chápe celostná medicína. V jeho kontexte vyhľadám Vaše "slabé body" a navrhnem rámcové riešenia na ich zmenu.

 

3. Plán výživy, kroky a vzdelávacie materiály

Po analýze dotazníka a jedálnička obdržíte aj niekoľko súborov prehľadných informácií, vrátane zloženia stravy - optimálne taniere a tabuľky podľa potreby. Tieto si môžete študovať svojim tempom a pýtať sa na detaily, ktorým nerozumiete. 

Konkrétne kroky posielam buď priebežne emailom, alebo zostavím osobitný, prehľadný pdf dokument. Podobne poskytnem príklady receptov a flexi - jedálnička s jednoduchými jedlami, ktoré si môžete s kúskom fantázie upraviť.

Zostavenie receptov a jedálnička presne na mieru je časovo veľmi náročná práca, a teda osobitne platená služba. Musím brať do úvahy všetky alergie a intolerancie, etické otázky (napr. vegán), prípadné malabsorpcie, stav Vášho trávenia, metabolizmu  a aj chute či averzie. Výber potravín závisí aj na lokálnych možnostiach produktov.

Vyjasňovanie mätúcich informácií z médií je často predmetom coachingu. Hľadanie kvalitných informácií je dôležitou súčasťou, keďže Vám poskytne nástroj do budúcna, ako sa dívať na mediálne informácie, aby ste neboli obeťou poslednej diétnej módy, zaručeného doplnku, či dvojzmyselnej štatistickej informácie.

3. Testovanie
 
Funkčná medicína a výživa je najmä o testovaní! Čím viac údajov, tým bude plán výživy viac na mieru a bude mať rýchlejší efekt. Do úvahy beriem aj Vaše existujúce výsledky. Počas coachingu zostavím podľa potreby zoznam odporúčaných testov. Ich konečný výber bude na Vás, keďže ide o nadštandartné a platené testy. Môže ísť o testy krvné lekárske, či populárne domáce testy na alergie, intolerancie, alebo hladiny minerálov.

VIAC O TESTOCH

4. Doplnkový plán

Doplnky stravy vyberiem po vzájomnej diskusii a vysvetlím dôvody. Často ideme do detailov každej jednej zložky doplnku, jeho efektivity a skúsenosti u iných klientov či kolegov. U mnohých hrá úlohu aj cena a toto všetko beriem do úvahy. Výsledný Doplnkový program zašlem v podobe prehľadnej tabuľky spolu s dávkovaním.


2 komentáre:

 1. Dobrý deň, ako mám postupovať keď si chcem otestovať ortuť? Mám vybraté amalgámové plomby, ale dve mi zostali. Dajú sa testovať aj plesne a parazity? Stále som unavená a veľmi sa stresujem. Ďakujem

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prepacte, ze sa ozyvam az takto po case - ale do mail schranky mi blogger neposlal spravu - nasla som vasu otazku az teraz. Ortut pritomna vo vlasovom tkanive do 3-4 mesiacov po vybere plomb sa da otestovat ARL testom mineralov. Ak mate plomby stale pritomne, ale Vas organizmus je bud oslabeny (slabe nadoblicky), alebo ste dobrym 'detoxikatorom' ortute, vtedy sa ortut ukazat nemusi! V kazdom pripade, ARL test mineralov ukaze ovela viac, nez len ortut, napr. aj to, ako organizmus zaobchadza s inymi kovmi. Parazity zo stolice viem momentalne testovat bohuzial len pre klientov zijucich v UK. Vacsinou sa da jednoducho odhadnut zo symptomov, ci ide o problem. Vzhladom na vasu unavu a stres odporucam coaching, okrem ortute a parazitov totiz moze ist o dalsich x veci, ktore taketo symptomy sposobuju.

   Odstrániť